Mladí rafťáci vo Wildalpene druhí

Trofej za 2. miesto

Slovenskí raftéri do 23 rokov Slovak Young Rafters absolvovali svoje prvé preteky v tohtoročnej sezóne v Rakúskom Wildalpene. „Prvé preteky v novej sezóne dopadli nad naše očakávania,“ hovorí člen posádky Róbert Paál. Mladíci súťažili v 3 disciplínach: Šprint, H2H a slalom. Vo všetkých troch sa umiestnili na popredných priečkach.

Šprint – 3. miesto, H2H – 1. miesto, Slalom – 3. miesto, čo im vo finálnom výsledku vynieslo celkové 2. miesto, ku ktorému im srdečne gratulujeme. „Aj napriek nepriaznivým podmienkam na pretekoch a s dvomi novými členmi si myslíme, že sme podali solídny výkon. V prvom rade sme sa snažili zohrať s novými členmi posádky. Myslíme si, že sa nám to naozaj podarilo a na túto sezónu máme naozaj silný tím.“ dodal Róbert. Preteky ďalej hodnotí ako veľmi náučné a posádka určite neľutuje svoju účasť.

Mladíkov najbližšie čakajú Majstrovstvá Európy, ktoré sa konajú v mestečku Borjomi v Gruzínsku na rieke Mtkvari. Prajeme veľa šťastia na pádlach a veľa cenných kovov!

Vysvetlivky k disciplínam

Slalom – je najtechnickejšia disciplína, pri ktorej posádky musia prechádzať cez prekážky bez toho, aby sa ich dotkli. Akýkoľvek dotyk je sumarizovaný ako penalizácia. Penalizuje sa vo forme trestných sekúnd do celkového času. Za dotyk posádky alebo raftu je 5 sekúnd a vynechanie prekážky je za 50 sekúnd. Najnáročnejšia časť tejto disciplíny je pádlovanie do bránok proti prúdu.

Šprint – je disciplína, pri ktorej posádka musí prejsť celý úsek rieky/kanála v čo najlepšom čase. Trať vždy stanovuje organizátor.

Head 2 Head (H2H) – je disciplína, pri ktorej štartujú dve posádky. Po štarte sa obe posádky pokúšajú dopádlovať do cieľa tak ako pri šprinte, pričom sa snažia prepádlovať druhý tím. Je zakázané úmyselne sekať súperovi do pádiel alebo do posádky.

Leave a Reply