Robotická Súťaž First Lego League v Žiari nad Hronom

V Žiari nad Hronom, sa nedávno stretli mladí nadšenci robotiky z celého regiónu. Dôvodom ich zhromaždenia bolo semifinálové kolo jednej z najprestížnejšej a najväčšej robotickej súťaže pre deti a mládež vo veku 4-16 rokov – First Lego League.

Súťaž prilákala do Žiaru nad Hronom najlepšie tímy z celého Slovenska, ktoré sa stretli aby ukázali svoje zručnosti, kreativitu a inovatívne myšlienky pri riešení rôznych úloh a výziev. Pre mnohých zúčastnených mladých ľudí to bola príležitosť nielen ukázať svoje technické schopnosti, ale aj naučiť sa spolupracovať v tíme a prezentovať svoje nápady verejnosti.

Organizátori pripravili pre účastníkov nezabudnuteľný deň plný zábavy a atraktívnych výhier. Celkovo sa súťaže zúčastnilo vyše 200 deti a ich mentorov z rôznych kútov Slovenska.

Toto podujatia bolo možné uskutočniť vďaka štedrému sponzorstvu Nadácie “Pantheon Foundation”, ktorá považuje podporu vzdelávanie a rozvoj talentu a kreativity mladých ľudí na Slovensku za svoj dlhodobý spoločenský záväzok.