Bez nadácie by sme netrénovali

Posted on Posted in Sport

Bez finančnej pomoci Nadácie Pantheon Foundation by sme si nemohli dovoliť zabezpečiť kvalitnú zimnú a jarnú prípravu na vode a športový materiál. V minulosti sme sa pripravovali na sezónu doma na tichej vode – Orave. Tréningy na vode sme mali pri teplote 0°C až -5°C, trénovali sme tvrdo, ale veľký efekt to nemalo. Naša konkurencia trénuje celú zimu v teple a kvalitnej divokej vode v Austrálii alebo v Spojených Arabských Emirátoch. My sme na to financie nemali, bola to pre nás veľká nevýhoda, ktorú sme nemali šancu dobehnúť.
Po podpísaní spolupráce s nadáciou sme si mohli naplánovať prípravu na vode v Spojených Arabských Emirátoch. Pádlovali sme v teple pri teplote 20°C až 30°C, keď u nás doma bolo -5°C, táto príprava sa odzrkadlila aj na výsledkoch.

Martin Stanovský

„Vďaka spolupráci s Nadáciou Pantheon Foundation sa mi podarilo získať striebornú a bronzovú medailu na Majstrovstvách Ázie v Japonsku v seniorskej kategórii a získať 3 medaily na Európskych pohároch juniorov. Vďaka kvalitnejšej zimnej príprave som sa výrazne zlepšil a dokázal konkurovať tým najlepším. Tohtoročná sezóna bola najlepšia v celej mojej kariére. Získal som mnoho úspechov a skúseností, čo ma veľmi motivuje v príprave na novú sezónu 2017 a dosiahnuť ešte väčšie úspechy. Nadácia mi výrazne pomohla v zimnej príprave a bez nej by som nedokázal dosiahnuť také výsledky ako tento rok.“

Jakub Stanovský

„Pantheon Technologies mi dáva šancu splniť si svoj sen. Vďaka podpore mám šancu mať zimnú prípravu ako ostatní moji súperi. Teraz mám kvalitný kajak a pádlo. Absolvovali sme väčší počet pretekov a sústredení. Vďaka podpore som dokázal vyhrať Európsky pohár juniorov a prebojovať sa do širšej seniorskej reprezentácie. V budúcom roku, by som chcel obstáť čo najlepšie v domácej nominácii, aby som mohol štartovať na Majstrovstvách Sveta a Európy.”

Týmto by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať spoločnosti Pantheon Technologies, Nadácii Pantheon Foundation a špeciálne finančnej riaditeľke spoločnosti Ing. Janke Švorcovej za doterajšiu spoluprácu. Veríme, že aj naďalej budeme pokračovať vo vzájomnej spolupráci a dosahovať spoločne veľké úspechy.”

Martin a Jakub Stanovský

img_6430dsc_4495214249793_1193514504021476_1108063458652457423_o img_6391

Pridaj komentár